Kas kitas, jeigu ne mes patys kuriame miesto kultūrą. Čia svarbiausia – dialogas. Skatindami aktyvų kultūrinį ir socialinį dialogą su visomis mieste esančiomis bendruomenėmis kursime kitokią kultūrą. Kokią? Tą, kuri išlaisvina kiekvieno mūsų kūrybinę energiją, įkvepia ir uždega šviesą kūrybinių iniciatyvų įgyvendinimui mūsų mieste.
Kuo šie tiltai nustebins?
- „Bendruomenių kultūra šiandien“: 7 Alytaus bendruomenių socialinių ir kultūrinių poreikių tyrimas ir situacijos analizė
- „Atėjau kalbėtis ir išklausyti tavęs“: kūrybinių dirbtuvių ir mokymų organizavimas, diskusijos apie pilietiškumą ir savanorystę, didinančius kiekvieno žmogaus ir bendruomenės savivertę.
- Kultūros pusryčiai: kiekvieną mėnesį skirtingose miesto bendruomenėse su jų kultūros mentoriais ir/ar pakviestaisiais svečiais organizuojamos atviros laboratorijos ir/ar diskusijos („Valgome kultūros pusryčius“) bendruomenės pasirinkta tema, o balandžio mėnesį Kultūros dienai skirtais pusryčiais vaišinasi visi.
- „De-cent-rali-zavi-mas“: (ne)tradicinių kultūros renginių perkėlimas į miegamuosius rajonus – surastas naujas ar kuriamas erdves, o vienas kultūros ir kitų sričių projektų konkurso prioritetų yra originaliausios bendruomenių iniciatyvos. 2022 m. įgyvendinama laikina struktūrinė savivaldybės kultūros įstaigų – bendruomenių-kultūrinių mentorių – pertvarka: bendruomenių kultūriniam ir socialiniam gyvenimui aktyvinti priskiriamos svarbios teritorijos.
- „Mieganti kultūra?“: 7 savarankiškos ir savanoriškos kūrybinės praktikos 7 miegamuosiuose rajonuose – Pirmojo Alytaus, Dainavos, Likiškių, Panemunės, Putinų, Senamiesčio ir Vidzgirio bendruomenėse.
- „Kuriu kultūrą, tiesiu tiltus į miestą“: bendruomenių projektai, pilietinės akcijos ir iniciatyva, mažinančios socialinę ir kultūrinę atskirtį tarp jų ir „Centro burbulo“.
- „Perskaičiau: 7 Alytaus poringės“ – atviras kūrybinis bendruomenių konkursas, laisvai pasirinkus bet kokią išraiškos formą ir adaptavus 7 žinomiausias senųjų laikų Alytaus krašto istorijas / legendas, suprantamas Z kartos jaunimui.