Apie
projektą
Apie projektą

ALYTUS SUJUNGIA!

 

Čia kultūra – kiekvienam, o Tu gali būti ne tik kultūros vartotojas, bet ir kūrėjas.

 

Visa sujungiantys TILTAI  – „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ simbolis. Tiltai į žmogų, kūrėjų ir bendruomenių tiltai, tiltai iš dabarties į praeitį ir ateitį, tiltai, jungiantys senąją ir jaunąją kartas, kultūrą ir verslą, čia pasilikusius ir po visą pasaulį išsibarsčiusius tautiečius. Tačiau svarbiausias visų kultūrinių tiltų pagrindas – žmogus. Kviečiame kiekvieną prisijungti, įsitraukti, kurti ir būti „Alytus 2022“ dalimi.

 

Kodėl „Kuriantys tiltus“?

 

Mes – kuriantys tiltus – žinome ir matėme unikalų vieno iš Alytaus tiltų virsmą per tris šimtmečius: XIX a. antroje pusėje pastatytas karinis geležinkelio tiltas per Nemuną, XX a. pirmojo pasaulinio karo metu susprogdintas, o XXI a. atgimęs taikus aukščiausias Lietuvos pėsčiųjų tiltas, alytiškių valia gavęs Baltosios rožės – miesto herbo ir simbolio – pavadinimą.

 

Tai tapo impulsu kurti kultūros tiltų inžineriją Alytaus krašte. Socialinė tiltų paskirtis – sujungti du vienintelio natūralaus dipolio šalyje krantus ir 7 miesto bendruomenių gyventojus – tik pradžių pradžia. Jau minėti tiltai į žmogų, kūrėjų ir bendruomenių tiltai, tiltai iš dabarties į praeitį ir ateitį suteikia neaprėpiamų galimybių realiems pokyčiams. Tieskime tiltus kartu – kurkime Alytų – atvirą pokyčiams, kultūros jungtims su miestelėnais ir miesto svečiais, unikalų ir svetingą Dzūkijos kraštą.