Per Atvelykį – šventė šeimoms Jaunimo parke
2022 balandžio, 20d.

Alytaus kultūros centras kviečia į didelę Atvelykio šventę su daugybe pramogų! Balandžio 24 d. nuo 12 val. Alytaus jaunimo parke laukiamos visų alytiškių ir miesto svečių šeimos ir šiuo metu Alytuje apsistoję ukrainiečiai, nes šią dieną jie minės stačiatikių Velykas pagal ukrainiečių tradicijas.

 

Atvelykis – pirmasis sekmadienis po Velykų. Pagal lietuvių tradicijas iki Atvelykio būtinai reikėdavo aplankyti savo krikštavaikius, apdovanoti juos margučiais ir kitomis dovanomis. Per Atvelykį ridenami margučiai, supamasi sūpynėse. Kiaušinius per Atvelykį daužia tik vaikai. Tądien daugiausia dėmesio skiriama vaikams, todėl Atvelykis kartais vadinamas Vaikų Velykomis arba Velykėlėmis. Organizuojamoje šventėje vaikai taip pat sulauks ypatingo dėmesio.

 

Alytaus kultūros centro direktorė Kristina Samasionokaitė sako: „Džiaugiuosi, kad pagaliau šylant orams galime pradėti lauko renginių sezoną su tokia gražia, didele, tradiciškai Alytaus kultūros centro organizuojama švente, kuri, neabejojame, suteiks pliūpsnį teigiamų emocijų tiek mažiems, tiek dideliems, o tai šiandieniniame kontekste ypač aktualu.“

 

Sekmadienio popietę į Jaunimo parką atvykusių vaikų lauks tradiciniai žaidimai ir rateliai su folkloro ansambliu „Žvangucis“, taip pat daug kitų pramogų: piešimas ant veidų ir muilo burbulų pūtimas su vaiko ir mamos dienos centru „Kutis“, pleneras „Marga pieva“ su asmenybės ugdymo studijos „Mamos ir mažylio studija“ mokytoja Sandra Kazlauskaite, UAB „Jundos stalių gaminiai“ dovanotų medinių kaladėlių žaidimas „Jenga“, išskirtinis Velykų kiškio spalvinimas spalvotais milteliais, didelių margučių, dovanotų UAB „Vita Baltic“, ridenimas, piešimas ant grindinio kreidelėmis, velykinis fotokampelis, batutai ir kt. Šventėje bus galimybė pasimėgauti burnoje tirpstančia cukraus vata, kvepiančia kava ir kitais pavasariniais skanėstais.

 

Kol vaikai mėgausis įvairiomis pramogomis, vyks jaunųjų alytiškių koncertinė programa, kurioje dalyvaus lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ auklėtinė „Dainų dainelės“ laureatė Agota Lastauskaitė, darželio „Obelėlė“ šokėjai ir dainininkai, Alytaus muzikos mokyklos mokiniai, darželio „Boružėlės“ priešmokyklinės grupės šokėjai, Alytaus jaunimo centro vokalinė studija „Vaja“, Alytaus kultūros centro cirko studija „Dzūkija“.

 

Ar dar nesuplanavai Atvelykio savaitgalio? Mes jį suplanavome už tave, belieka tik ateiti! Pasinaudokite proga puikiai praleisti sekmadienį Atvelykio šventėje kartu su šeima. Dalinkimės pavasariška nuotaika ir džiaukimės šylančiu oru drauge.

 

AKC informacija