Užburiančiu renginiu Alytus tapo Lietuvos kultūros sostine ir įžiebė Kalėdų eglę
2021 gruodžio, 03d.

Įspūdingu šokio, muzikos, šviesų ir projekcijų reginiu „tilte“ penktadienio vakarą Alytus pradėjo Lietuvos kultūros sostinės metus. 

 

Visa sujungiantys TILTAI  – Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022 simbolis. Tiltai, jungiantys žmones, bendruomenes, praeitį ir dabartį, kultūrą ir kitas sritis, senąją ir jaunąją kartas. O visų kultūrinių tiltų pagrindas – žmogus. Tai tapo pagrindine Alytaus  – Lietuvos kultūros sostinės 2022 atidarymo bei eglės įžiebimo šventės ašimi.

 

Mini spektaklį primenančiame renginyje kūrybiškais akcentais sujungtos skirtingos kultūros ir meno sritys: dailė, muzika, šokis, teatras, literatūra. Tačiau svarbiausias čia – ŽMOGUS – tiltas į kultūrą.

 

Įspūdingoje trijų aukštų scenoje pasirodė tik iš Alytaus kilę kūrėjai – atlikėjai Rasa Serra, Indrė Anankaitė, Giedrius Leškevičius, grupė „Velvet“, šokių studijos „Aušrinė“ ir Alytaus jaunimo centro šokių studijos „Vakarė“ šokėjos, Alytaus miesto teatro aktoriai. Sceninį vyksmą papildančiose vaizdo projekcijose taip pat galėjome išvysti alytiškių ar iš Alytaus kilusių kultūros kūrėjų veidus. 

 

„Prieš kelias savaites iš kito Lietuvos krašto – Neringos – į Alytų parvežiau gintarinį medelį – kultūros simbolį. Tai reiškia, kad nuo šios akimirkos Alytus oficialiai tampa Lietuvos kultūros sostine! Mano pats didžiausias noras, kad šis išdidžiai skambantis titulas nebūtų tik gražus pavadinimas. Labai norėčiau, kad kultūra iš tikrųjų sujungtų žmones. Kad tarp mūsų nebeliktų  baimių, nepasitikėjimo, pavydo ir pykčio. 

 

O šį vakarą norėčiau palinkėti jums visiems tikrų Kalėdų! Tokių Kalėdų, kurios sujungia šeimas, išsibarsčiusias po visą platų pasaulį. Kalėdų, kurios netikėtai ir visam laikui sugrąžina mylimus draugus iš Berlyno, Londono ar Oslo. Kalėdų, kurios suvienija susipykusius giminaičius ir kaimynus“, – su „Alytus 2022“ atidarymu ir artėjančiomis šventėmis sveikino Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. 

 

Įsimintinų, kupinų kultūros metų alytiškiams ir miesto svečiams palinkėjo kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, perduodamas sveikinimus ir nuo kultūros ministro Simono Kairio.

 

Į Rotušės aikštę susirinkusiems bei stebintiems tiesioginę renginio transliaciją šis vakaras tapo dviguba švente – miesto širdyje sužibo kalėdinė eglė, šiemet išskirtinai puošta originaliais rankų darbo kankorėžiais, kuriuos gamino alytiškės Milena Platūkė ir Gabija Remeikaitė. Tradiciškai nušvito medžiai Rotušės aikštėje bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, raudonais „obuoliukais“ pasipuošė Senamiesčio skveras, o Jotvingių ir Pulko gatvėse daugiau šviesos skleis ant apšvietimo stulpų pakabinti žibintai. 

 

Įsimintiną vakarą alytiškiams kūrė didelė kūrybinė komanda: režisierė Rūta Bunikytė, scenografas ir kostiumų dailininkas Artūras Šimonis, videoprojekcijų autorius Linartas Urniežis, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis, muzikos autorius aranžuotojas Justinas Raudonis, choreografė Aušra Saulevičiūtė, šokėjas Petras Lisauskas, operatorius Alius Mikelionis, Alytaus miesto savivaldybė, Alytaus teatras, Alytaus kultūros centras. 

 

Kitąmet Alytuje kils nauji kultūriniai tiltai – Atminties, Miegantys, (Ne)pastatyti, Atviri, Gelžbetonio tiltai su sparnais, Žalieji bei Kylantys. Jais keliaujantiems „Alytus 2022“ dovanos daugiau kaip 200 įvairių renginių, 13 švenčių, 17 plenerų, dar 17 festivalių, 20 konferencijų ir edukacijų – iš viso beveik 9000 valandų kultūros. Neapsiribojant tradiciniais, planuojami ir nauji renginiai ir premjeros: ETNOfestivalis, Kaimynų diena, Nacionalinė dizaino savaitė, metalo plastikos simpoziumas, senjorų sąskrydis, jaunimo folkloro festivalis „Viecinis“ ir kiti. 

 

Kviečiame sekti naujienas www.alytus2022.lt, feisbuke „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ bei instagrame „Alytus 2022“, įsitraukti, dalyvauti, kurti kultūrinius tiltus drauge ir būti „Alytus 2022“ dalimi.

 

RENGINIO AKIMIRKOS ČIA.

 

„Alytus 2022“ informacija