Vasario 15 dieną Alytaus miesto teatre startavo išskirtinis projektas Alytaus kultūros vadybos akademija (AKVA). Ši projektinė iniciatyva – tai platforma, vykdysianti projekto „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ parengiamuosius darbus. Ji veiks kaip atviras naujo tipo mokymo modelis, sutelksiantis vietos kultūros bendruomenę bendram laikui ir erdvei, bendrai minčiai ir praktikai meniniame, socialiniame ar pilietiniame lauke.
Akademijos atidarymo metu pristatytas studijų veiklų planas, dalyviai susipažino su Alytaus miesto kultūros sektoriaus problemomis ir iššūkiais, taip pat įgyvendinti siekiamais tikslais. Daugiau nei 30 žmonių,
priklausančių skirtingoms amžiaus grupėms, dirbančių įvairiose profesinėse srityse (architektai, teisininkai, mokytojai, studentai ir kt. – nuo gimnazisto iki doktoranto), susitiko vienijami bendro tikslo: sujungiant kultūrinę edukaciją, kūrybą ir vadybą prisidėti prie Alytaus miesto kultūrinio gyvenimo gerinimo.
Šio projekto sumanytojos ir vadovės alytiškės Inesa Pilvelytė, Gitana Pinkevičienė džiaugėsi, kad akademija patraukli ne tik kultūros srities specialistams, bet ir žmonėms iš kitų profesinių sričių. Tai rodo žmonių įsitraukimą ir susidomėjimą.
Žmonių meilę ir pasiryžimą prisidėti prie miesto kultūros plėtros rodo ir anketose pačių dalyvių išsakytos mintys. „Gyvendama Londone niekada nebuvau atitrūkusi nuo to, kas vyksta Alytuje. Norėčiau skleisti
gerąją patirtį tarptautiniu lygiu, įdomiausius projektus platinti ir kviesti prisijungti tarp emigracijoje esančių alytiškių, lietuvių bendruomenių. Gyvendama Londone domėjausi visomis inovatyviomis idėjomis,
lankiausi šiuolaikinio meno projektuose, muziejuose ir koncertų salėse. Manau, daugelis atsivežtų idėjų pravers populiarinant Alytaus kultūrą respublikoje“, – kalbėjo Martina.
„Man tai yra svarbu, nes labai mėgstu savo miestą ir visada didžiuojuosi, jog esu alytiškis. Manau, kad tai puiki proga pereiti į naują kultūrinį lygį“, – įsitikinęs Rindaugas.
„Kai Alytus gavo titulą tapti Lietuvos kultūros sostine 2022 metais, pamaniau, tai puiki proga išnaudoti dar daugiau miesto kultūrinio potencialo, Alytuje atrasti kažką naujo, o galbūt tik prikelti tai, kas sena, bet unikalu. Man labiausiai patiko projekto idėja TILTAI, ypač tiltai į žmogų. Alytaus teatras, muziejus, biblioteka yra kultūros širdis, tačiau norisi, kad iš jos arterijomis kultūra tekėtų arčiau žmogaus. Norisi, kad
Alytuje atsirastų kuo daugiau galbūt visai mažų ar netikėtų kultūros procesų – parodų, meno kūrinių kažkur tiesiog daugiabučių kiemuose ir kitose netradicinėse miesto vietose“, – mintimis dalijosi Dovilė.
„Prieš 100 metų ką tik susikūrusi Lietuvos valstybė buvo paveikta kultūrinio virsmo, kurį lėmė demokratijos įtvirtinimas (priimta LR Konstitucija, Tautinių mažumų apsaugos įstatymas, kiek anksčiau – 1919 metais – moterims suteikta pasyvioji ir aktyvioji rinkimų teisė ir pan.). Aš tikiu šių procesų reinkarnacija mūsų regione lygiai po 100 metų. Atsikurianti Alytaus sinagoga, geležinkelio tilto per Nemuną atgimimas Baltąja rože, aktyvūs visuomeniniai sambūriai (pavyzdžiui, Pasaulio alytiškių) – visa tai tarsi deja vu apie mūsų vertybes ir savivertę“, – teigė Klementina.
AKVA tikslas – kultūros vadybininkų (esamų ir būsimų) paieška, sudominimas ir įtraukimas. Antrasis siekis – suartėti su miestu ir regionu: mokytis ir kurti socialinius meno projektus, įtraukiant į kultūrinius
procesus vietinę bendruomenę.
Numatomas rezultatas: projekto dalyviai įgis kompetencijas ugdančių kultūros vadybos žinių. Ateityje jie taps projekto „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ komandos nariais ar ambasadoriais, telksiančiais Alytaus miesto bei regiono bendruomenę bendrai veiklai.
AKVA – gurkšnis kultūros optimistams.
AKVA – ištroškusiems žinių, kūrybos ir veiklos.
AKVA – tiesiog mylintiems Alytų.