Meilės mieste Alytuje vyks „Myliu savaitė“
2022 gegužės, 03d.

Sakoma, kad meilės niekada nebūna per daug. Ar jos užtenka sau, savo amžiui, kiek laiko trunka meilė, ar galima mylėti karo metu ir kokie meilės keliai Alytuje? Apie tai pasvarstyti kviečiami alytiškiai ir miesto svečiai gegužės 10–13 d. Alytuje vyksiančios iniciatyvos „Myliu savaitė“ renginiuose, kuriuos organizuoja Tarptautinės soroptimisčių organizacijos Alytaus klubas.

 

„Alytus – meilės miestas. Pasirinkta data neatsitiktinė – gegužės 13-oji yra lietuvių meilės deivės Mildos diena. Įgyvendindamos iniciatyvą, norime atkreipti dėmesį į tai, kad meilės jausmas yra labai stipri jėga, ir ji gali įveikti didelius sunkumus. Galime mylėti partnerį, vaikus, tėvus, draugus, kitus artimus žmones, gyvūnus. Meilės objektų gali būti daug. Šiandienos aktualijos parodė didelį mūsų tautos palaikymą savo šalį ginančiai ukrainiečių tautai. Ar tai nėra meilė? „Myliu savaitės“ metu kelsime ir kitus klausimus: ar galime mylėti savo amžių, jo veikiančius kūno pokyčius, savo raukšlelę? Padiskutuoti apie meilę sau ir kitiems, pasivaikščioti Alytaus meilės takais kviečiame „Myliu savaitės“ metu“, – sako Alytaus soroptimisčių klubo prezidentė Vaidilė Gailienė.

 

„Myliu savaitė“ veiklas Alytaus soroptimistės pradėjo dar vasario mėnesį. Vykusios klubo narių fotosesijos nuotraukas su specialiu socialinio tinklo „Facebook“ rėmeliu moterys paskelbs savo profilyje. Akcija „Aš myliu savo amžių“ – iniciatyva, kurios metu visos moterys kviečiamos šios savaitės metu viešai visiems paskelbti savo amžių socialinėse medijose, užsidėti specialų alytiškių soroptimisčių klubo sukurtą rėmelį bent savaitei.

 

Motinos dienos proga soroptimistės žydinčio Alytaus fone padovanojo fotosesiją „Mano metai – mano meilė – mano žydėjimas“ žinomoms garbaus amžiaus alytiškėms. Joje dalyvavusių moterų nuotraukų paroda bus pristatyta gegužės 10 dieną 12 val. miesto Rotušės aikštėje. Pristatymo metu galima bus susitikti ir pabendrauti su savo veikla žinomomis fotosesijos dalyvėmis, „Myliu savaitė“ proga sveikins miesto muzikantai.

 

Gegužės 11 d. 11 val. Alytaus miesto teatro galerijoje vyks „Myliu savaitė“ konferencija „Meilė kaip gyvenimo energija“. Pranešimus skaitys menininkė, televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė, šeimos mediatorė Odeta Intė bandys atsakyti į klausimą, ar tikrai meilė trunka trejus metus, Vilniaus universiteto profesorė Virginija Jurėnienė pažvelgs į meilės raiškos kaitą Lietuvos visuomenėje, Onutė Drobelienė kalbės apie meilę etnokultūroje, apie psichologinio atsparumo ugdymą kalbės Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos psichologė Lina Kizalaitė.
Gegužės 12 d. 17.30 val. vyks teatralizuotas turas „Meilės stotelės“ po Alytų su Alytaus turizmo informacijos centro gide Birute Malaškevičiūte ir Alytaus miesto aktoriais. Norintys pasivaikščioti meilės takais kviečiami rinktis prie Rožinio dramblio Rotušės aikštėje.

 

Penktadienio vakaras – puiki proga pasikalbėti apie meilę Alytaus miesto teatre. Mažojoje salėje nemokamai bus rodomas teatro spektaklis pagal vieną gražiausių lietuvių meilės romanų Jurgio Kunčino „Tūlą“. Prieš jį meilę mene, literatūroje apžvelgs Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Eglė Barysienė. Kvietimus į spektaklį galima įsigyti Tiketa.lt ir teatro kasoje.

 

„Kodėl „Myliu savaitė? Prieš keletą metų iš Alytaus kilę menininkai broliai Gataveckai savo gimtajam miestui sukūrė ženklą – logotipą, kurį galima perskaityti kaip žodį Alytus ir kaip Myliu. Myliu arba meilė sujungiama su miesto kertinėmis vertybėmis – šeima, bendruomeniškumu, taip pat saugumu ir jaukumu. Savitas ženklo raidžių vientisumas ir vingiavimas primena Nemuno vingius, o spalvos išryškina žalio miesto viziją. Visa tai sutelpa ir apima vienas žodis – Alytus. Ženklas tapo miesto grafiniu identitetu. Jo kuriamą reikšmę norisi plėsti. Būtent todėl inicijuojama „Myliu savaitė“ nuo gegužės 10 d. – iki lietuvių meilės deivės Mildos dienos – gegužės 13 d.

 

„Myliu savaitė“ – kiekviena diena su meile (meilės tema istorijoje, literatūroje, mene, meilė gamtai, meilė savo amžiui) – paskaitos, parodos, pristatymai, konferencija, vainikuojant teatralizuotu, ritualais, azartiškomis varžybomis apipintu maršrutu“, – sako iniciatyvos autorės Alytaus soroptimisčių klubo narės.

 

Tarptautinė Soroptimisčių (TS) organizacija(Soroptimist International – SI) yra nevyriausybinė moterų organizacija, kurių veikla skirta pagerinti moterų bei mergaičių gyvenimo kokybę vietinėse bendruomenėse ir visame pasaulyje. Ji jungia daugiau nei 91 tūkst. narių 127 šalyse. Moterys bei merginos, vykdydamos ir įgyvendindamos projektus, aktyviai kovoja už žmogaus teises, už moters lygiaverčią ir orią padėtį visuomenėje. TS buvo įkurta 1921 m. Auklende (Oakland), Kalifornijoje, JAV. Pats žodis soroptimist verčiamas iš lotynų kalbos žodžių „soror“ ir „optima“ reiškia „geriausia moterims“ , o verčiant iš graikų kalbos reiškia „geriausia sesuo“.

 

 

Vitana Bručienė
Alytaus soroptimisčių klubas