Kultūros įskiepiai Žaliojoje gatvėje: prasideda TARPTAUTINIS ŽEMĖS MENO SIMPOZIUMAS „ŽYMĖS“
2022 birželio, 30d.

Jau rytoj Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies ir užsienio menininkai, naudodami landšaftą, natūralias žemės medžiagas, kurs tūrinius meninius objektus – originalias skulptūras, kurias specialiai pritaikys ir papuoš jomis Žaliąją gatvę.

 

„Viešosios erdvės yra skirtos visuomenės bendriesiems interesams tenkinti, o visuomeninės paskirties teritorijų kokybė, gamtinė ir kultūrinė aplinka turi didelės įtakos vietos žmonių gyvenimo kokybei ir yra svarbus vietovės patrauklumą lemiantis veiksnys. Alytuje Žalioji gatvė, atlikus jos rekonstrukciją, tapo graži, tačiau kol kas be gyvybės. Norime sukurti pokytį ir pasiekti kūrybiškos vietokūros tikslus, menus, kultūrą, kūrybišką mąstymą paversti neatsiejama šios gatvės dalimi. Sukurti žemės meno kūriniai priartins ir su šiuo menu supažindins alytiškius ir miesto svečius, atskleis menininko dialogą su gamta, kitokį požiūrį į ją“, – pasakoja projekto iniciatorius, vadovas, kuratorius
dailininkas Arūnas Vaitkus.

 

Pirmajame Alytaus žemės meno (Land art) simpoziume „Žymės“, kultūros įskiepius kurs profesionalūs Alytaus ir užsienio menininkai. Naudodami landšaftą ir medžio kartis jie kurs originalius tūrinius meninius objektus, atskleidžiančius konkrečios vietos ypatingumą. Nauja patirtis ir meno pažinimo ribų praplėtimas skatins ekologinį bendruomenės sąmoningumą, kvies įsiklausyti į gamtą ir pasijusti jos dalimi, o sukurti meno objektai taps traukos vieta vietos žmonėms ir svečiams.

 

Menininkų darbą Žaliojoje gatvėje galėsite stebėti kasdien. Esant karštiems orams planuojama dirbti anksti ryte arba vakare. Simpoziumo uždarymas vyks liepos 8 d. 16.00 Žaliojoje gatvėje, prie tilto. Pristatant žemės meno instaliacijas bus atliktas ir performansas-instaliacija „Pagauk mintį“. Šį kūrinį galėsite išvysti vieną valandą, po to jis iškeliaus į Gdanską.

 

Žemės meno simpoziumas „Žymės“, skirtas platesnei įvairaus amžiaus ir poreikių auditorijai, šeimoms, turistams. Organizatoriai tikisi, kad neįpareigojanti aplinka, galimybė laisvai judėti ir jaustis, nauji nematyti meniniai procesai pritrauks mažiau kultūriniame gyvenime dalyvaujančius žmones.

 

Žemės meno simpoziumo „Žymės“ dalyviai:
Janis Gutans Grasis (Latvija, Ryga)
Sanda Zeme (Latvija, Ryga)
Iwona Jurkiewicz (Lenkija, Gdanskas)
Czesław Fankidejski (Lenkija, Gdanskas)
Kasia Grządziela (Lenkija, Gdanskas)
Mantas Kazakevičius (Lietuva, Alytus)
Ingrida Vaitkienė (Lietuva, Alytus)

 

Projekto iniciatorius, vadovas, kuratorius – dailininkas, edukatorius Arūnas Vaitkus
Simpoziumo organizatorius – Alytaus miesto teatras

 

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros ir meno taryba (2-uoju šaukimu pareikšta paraiška projektų finansavimo konkursui);
Alytaus miesto savivaldybės administracija
Projektas įtrauktas į „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ programą.