Kas bendra tarp gydytojo ir teatro aktoriaus? Kultūra, kuri sujungia
2021 lapkričio, 16d.

„Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ (ALKS 2022) organizatoriai pristato naują reklaminę kampaniją KULTŪRA SUJUNGIA, kviečiančią į save, į aplinką, į kultūrą pažvelgti šiek tiek kitu kampu. 

 

ALKS 2022 organizatorių teigimu, turbūt kiekvienas, mieste pamatęs naujus plakatus, pristatančius Alytų kaip kitų metų Lietuvos kultūros sostinę, pajus skirtingus dalykus, juos įvairiai vertins. Pagrindinė žinia, kuri siunčiama šia reklamine kampanija – KULTŪRA SUJUNGIA. Kultūra sujungia iš pažiūros visai skirtingus žmones, skirtingas kartas, veiklą, skirtingas profesijas, erdves ar laikmečius.

 

Šiai idėjai perteikti pasirinktos šešios skirtingos kryptys – TEATRAS SUJUNGIA, DAILĖ SUJUNGIA, ŠOKIS SUJUNGIA, KNYGA SUJUNGIA, ISTORIJA SUJUNGIA bei MUZIKA SUJUNGIA.

 

„Pavyzdžiui, TEATRAS SUJUNGIA jungiančiu simboliu tapo kaukė, kuri yra neatsiejama ir teatro, ir medicinos darbuotojų darbo dalis. Juolab, šiandieniniame kontekste tapusi ir kiekvieno iš mūsų kasdienybe“, – sako „Alytus 2022“ komunikacijos koordinatorė Agnė Grigaliūnaitė. Anot jos, visgi svarbiausiu KULTŪRA SUJUNGIA reklaminėje kampanijoje išlieka visa jungiantis žmogus. Taip išlaikoma „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ idėja: žmogus – visų kultūrinių tiltų pagrindas. 

 

Plakatuose naudojamos nuotraukos išskirtinės ne tik vizualiai, jose slypi įdomios ir savitos asmenybės. ŠOKIS SUJUNGIA fotografijoje užfiksuotas senjoras Vitas Banevičius yra aktyvus neseniai Alytuje atgimusių naktišokių dalyvis.

 

MUZIKA SUJUNGIA fotografijose plačiai besišypsanti alytiškė Simona Praspaliauskienė, kaip pati sako, yra užaugusi ir nuolat auga su muzika. „Sulaukusi pasiūlymo dalyvauti šioje fotosesijoje labai apsidžiaugiau, kadangi esu neatsiejama nuo muzikos. Daugybę metų šoku, taip pat dirbu šokių mokytoja. Fotosesijos idėja mane labai sužavėjo, kadangi ir gyvenime mėgstu kontrastus, tad nedvejodama sutikau. Buvo tikrai įdomu tapti to dalimi“, – pasakoja Simona.

 

Fotografijose taip pat įsiamžino Vincas Vaičiulis, Jonas Gaižauskas, Ema Grišmanauskaitė, Vita Sakavičiūtė, šokių studijos „Alemana“ šokėjai Melita Zavestauskaitė ir Pijus Skripkiūnas. „Alytus 2022“ organizatoriai dėkoja fotosesijų dalyviams ir visai kūrybinei komandai.

 

Reklaminės kampanijos startas – ne atsitiktinis. Lapkričio 20 dieną šiais metais Lietuvos kultūros sostine buvusi Neringa šį titulą perduos Alytui. Šio miestui svarbaus įvykio liudytojais alytiškiai taps gruodžio 3 d., kalėdinės eglutės įžiebimo šventėje KALĖDOS SUJUNGIA. Rotušės aikštėje. Čia susirinkusių lau­ks ypatingos staig­me­nos bei pasirodymai.

 

„Alytus 2022“ organizatoriai kviečia prisidėti KIEKVIENĄ ir kurti tiltus drauge – tapti projekto rėmėjais, savanoriais bei siūlyti savo idėjas. Tai galite padaryti apsilankę www.alytus2022.lt, kur rasite visą informaciją apie projektą, jo platformas bei „Alytus 2022“ staigmenas. Jausti, kuo pulsuoja ALKS 2022, galite ir sekdami naujienas feisbuke „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ ir instagrame „Alytus 2022“. Laukia įdomūs ir svarbūs mūsų miestui metai – įsitrauk ir TU!

 

 

„Alytus 2022“ informacija