„Kad būtum, reikia kito“: apie bendrystę ir tarpusavio ryšius „Kino pavasaryje“
2022 kovo, 21d.

Ieškodami temos pagrindinei šių metų kovo 24–balandžio 3 dienomis vyksiančio festivalio programai „Kad būtum, reikia kito“, „Kino pavasario“ organizatoriai negalėjo net įsivaizduoti, kokią prasmę ir svorį ji įgis šiandieniniame kontekste. Ir nors atspirties tašku tuomet tapo noras patyrinėti individo santykius su socialine, ekologine ir politine aplinka pandeminiame nuovargio ir vis aštrėjančių visuomenės susipriešinimų fone, labai greitai tapo aišku: žmogaus egzistavimui reikalingas kitas žmogus, o to įrodymai paskutinėmis dienomis kaip niekad akivaizdūs.

 

„Šiemet paruošėme itin stiprią programą, buvome pasirengę savo žiūrovams kurti ilgai lauktą šventę, bet pasaulis per naktį pasikeitė, – sako festivalio generalinis direktorius Algirdas Ramaška. – Šiandien daugelis gyvename Rusijos ir Ukrainos karo naujienomis, patiriame plačią jausmų paletę ir, regis, negalime atsijungti. Nežinau, kas vyks po savaitės, tačiau noriu pakviesti visus būti kartu: susitikti kine, trumpam stabtelti, padėti suvaldyti tvyrantį nerimą ir kino pagalba dar geriau pažinti ir priimti pasaulį.“

 

Reaguodamas į Rusijos vykdomą karą prieš Ukrainą „Kino pavasaris“ jungiasi prie Ukrainos kino industrijos kvietimo boikotuoti rusišką kiną ir programoje atsisakė visų rusiškų filmų bei koprodukcijų su Rusija, programą papildydamas anksčiau festivalyje rodytais Ukrainos režisierių darbais. Likus dienai iki festivalio pradžios, kovo 23-iąją, kartu su kino teatru „Pasaka“ festivalis organizuoja specialią iniciatyvą – Ukrainos kino dieną Senamiesčio „Pasakoje“. Šiuos filmus viso festivalio metu bus galima išvysti ir virtualiose kino salėse.

 

Po dviejų metų pertraukos festivalis „Kino pavasaris“ grįžta ir į kino teatrą „Dainava“ Alytuje. Čia taip pat bus galima pamatyti geriausius festivalio filmus.

 

 

Atidarymo filmas – PIRMOJI KARVĖ

Tai jautri draugystės istorija iš nesvetingų XIX a. pradžios Oregono žemių. Kukis, mažakalbis vienišius ir gabus virėjas, ištvėrė kelionę į vakarus su kailinių žvėrelių medžiotojais. King-Liu, laimės ieškantis imigrantas iš Kinijos, pabėgo nuo persekiotojų, kaltinusių žmogžudyste. Netikėtai susitikę jie pajunta nuoširdų abipusį ryšį ir netrukus pradeda sėkmingą, bet pavojingą sausainių verslą – jam būtinas slaptas turtingo žemvaldžio karvės dalyvavimas.
ANONSAS
Kino teatre „Dainava“ rodoma kovo 25 d., 18:00

 

 

BLOGIAUSIAS ŽMOGUS PASAULYJE

Julijai tuoj trisdešimt, o jos gyvenimas – egzistencinė netvarka. Panašu, kad gabumai jau iššvaistyti, o vyresnis vaikinas Akselis – sėkmingas komiksų autorius – įkalbinėja kurti šeimą. Vieną naktį ji nekviesta užsuka į svetimą vakarėlį ir ten sutinka žavingą jaunuolį Eiviną. Netrukus, jau išsiskyrusi su Akseliu, Julija metasi į dar vienus naujus santykius, tikėdamasi iš naujo pradėti gyvenimą. O gal kai kuriems pasirinkimams jau per vėlu?
ANONSAS 
Kino teatre „Dainava“ rodoma kovo 25 d., 20:30 ir balandžio 1 d., 20:30

 

 

GERASIS BOSAS

Charizmatiškas fabriko savininkas Blankas (Javieras Bardemas) gyvena įtampoje, nes trokšta geriausio vietinio verslo apdovanojimo. Viskas turi būti tobula! Tačiau nepriekaištingos įmonės iliuzija bliūkšta – Blankas turi susitvarkyti su kerštingu atleistu darbininku, prislėgtu vadovu ir juo pačiu susižavėjusia ambicinga praktikante. Gerasis bosas begėdiškai kišasi į pavaldinių asmeninius gyvenimus ir peržengia visas įmanomas ribas, sukeldamas grandininę reakciją ir nenumatytas pasekmes.
ANONSAS 
Kino teatre „Dainava“ kovo 26 d. 18:00 ir kovo 31 d. 18:00

 

 

ANETĖ

Spindinčiame Los Andžele gyvena Henris (Adamas Driveris) ir Ana (Marion Cotillard). Jis yra aštrų humoro jausmą turintis stand-up komikas, ji – visame pasaulyje garbinama operos solistė. Prožektorių šviesoje jiedu – tobula pora: sveiki, laimingi ir švytintys. Tačiau gimus dukrelei Anetei, paslaptingai ypatingų gabumų mergaitei, jų gyvenimas pasikeičia.

ANONSAS 
Kino teatre „Dainava“ kovo 26 d., 20:30, kovo 30 d. 18:00

 

 

ALKARASAS

Nuo neatmenamų laikų Solė šeima gyvena nedideliame Alkaraso kaime Ispanijoje ir kiekvieną vasarą skina persikus savo sode. Tačiau juos iškrausto ir šiųmetinis derlius bus paskutinis. Pagal naujus planus, jų nuomojamoje žemėje bus iškirsti visi vaismedžiai ir pastatyti saulės elektrinės moduliai. Tai įžiebia nesutarimus didelėje ir glaudžioje šeimoje, kuri pirmą kartą susiduria su neaiškia ateitimi ir pavojumi prarasti daugiau nei namus.
ANONSAS 
Kino teatre „Dainava“ kovo 27 d. 18:00

 

 

VISKAS BUS KITAIP

Šiame neįprastame kelio filme-pasakoje pasitelkiant mokslinius faktus iškeliama neatidėliotina mūsų dienų problema – biologinės įvairovės nykimas. Distopiškoje ateityje, 2054-aisiais, gyvenantys trys jauni maištininkai dega noru sužinoti, kas nutiko jų planetai ir leidžiasi į kelionę seniai prarasto gamtos grožio pėdsakais. Atsakymai slypi praeityje – straipsniuose iš 2020-ųjų jie randa raktą į stropiai slepiamą tiesą, o mums, žiūrovams, primena, kad gyvename laike, kur spalvinga ateitis vis dar įmanoma.

ANONSAS
Kino teatre „Dainava“ kovo 28 d. 15:30

 

 

NERAMIEJI

Leila ir Damjenas labai myli vienas kitą. Nepaisant Damjeno bipolinio sutrikimo, pora bando kartu kurti gyvenimą ir auginti vaiką. Berniukas dievina nuostabiai impulsyvų tėtį ir rūpinasi juo, kai šiam sunku. Leila išmoko numatyti, kada tiksliai prasidės paūmėjimas, bet ji ir pati beveik išsekusi. Režisierius Joachimas Lafosse’as, vengdamas nuosprendžių ir klišių, keliauja per depresijos ir manijos epizodus kartu su šia, atrodytų, stipria šeima.

ANONSAS 
Kino teatre „Dainava“ kovo 27 d. 20:30

 

 

HEROJUS

Vienas svarbiausių šiuolaikinių Irano režisierių, Asgharas Farhadi dar sykį meistriškai nušviečia žmonių tarpusavio santykių sudėtingumą. Rahimas sėdi kalėjime už nesumokėtą skolą. Gavęs dvi dienas laisvės, jis pabando įtikinti skolintoją atsiimti skundą, tačiau įvykiai pasisuka nenumatyta linkme ir tenka priimti abejotinus sprendimus. Rahimas atsiduria virtinėje nebesuvaldomų situacijų, su vis daugiau dalyvių ir vis mažiau aiškumo.

ANONSAS
Kino teatre „Dainava“ kovo 29 d. 18:00, balandžio 2 d. 20:30

Daugiau indormacijos ir bilietai internetu.