Džiazas kviečia į pasimatymą Miesto sode
2022 liepos, 27d.

Pastaruoju metu ypač giliai kvėpuojantis kultūra, meilės miestas Alytus miestelėnus ir miesto svečius kviečia į dar vieną ypatingą pasimatymą – šį kartą su džiazu. 2021-aisiais sėkmingai prasidėjęs džiazo projektas „Džiazuojantis Alytus“ užaugo iki Alytaus džiazo festivalio. Jis yra įtrauktas ir į „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės“ programą.

 

Alytaus džiazo festivalį sudarys dvi pagrindinės dalys: profesionalių džiazo grupių koncertai ir mokymai, kuriuose žinias galės pagilinti Alytaus muzikos mokyklos mokiniai ir muzikos būrelius lankantys vaikai. Šiuo projektu siekiama didinti turimą ir auginti naują džiazo muzikos gerbėjų bendruomenę, taip pat supažindinti su džiazu pavienius klausytojus, ugdyti jų meninį skonį, kad jie galėtų tapti šio meno vertintojais. Kiekvienas festivalio koncertas pristatys kitokią džiazo stilistiką, klausytojai išgirs įvairios instrumentinės sudėties muzikos grupes.

 

Šių metų Alytaus džiazo festivalio projekto vadovė Alytaus kultūros centro direktoriaus pavaduotoja meno reikalams Jurgita Guževičienė sako, kad šiemet festivalį tikrai verta aplankyti: „Neretai ieškome laisvalaikio veiklų ar terpės, kuri mus paaugintų, praturtintų geromis patirtimis, papildytų mūsų pasaulėžiūrą. Ši vasara Alytuje ypatinga, nes toli ieškoti nereikia, mieste daug įdomių ir labai vertingų renginių visiems – vizualiojo meno gerbėjams, teatro, šokio, folkloro mylėtojams. Galima būtų vardinti dar ilgai, bet smagiausia yra tai, kad turiningos ir turtingos kultūros toli ieškoti nereikia, šiais metais ji tarytum pati ateina pas alytiškius. Džiazo festivalis yra būtent toks, ateinantis pas alytiškius su visa puokšte kvepiančios muzikos. Telieka pasiimti iš spintos skrybėlę nuo saulės ar skėtį nuo lietaus ir ateiti pauostyti šios įvairiomis pasaulio šalimis kvepiančios muzikos. Aš mėgausiuosi kiekviena kiekvieno koncerto nata, nes myliu šią muziką. Norisi pakviesti visus, net tuos, kurie mažai žino apie džiazą, gal ne pamilti, bet susipažinti, o juk nuo to ir užgimsta meilė.“

 

Liepos 28 d. 18 val. Alytaus džiazo festivalį Miesto sode atidarys šių metų tarptautinio džiazo festivalio „Birštonas Jazz“ programos dalyviai „CinAmono“. Šio kvinteto muzika imponuoja stilistiniu spalvingumu, kontrastais, išplėtotomis improvizacijomis. Šis ansamblis dalyvavo visuose šalies džiazo festivaliuose, gastroliavo Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje. Jo kūriniai keturis kartus pateko į rinkinį „Jazz from Lithuania“ ir porą kartų – į rinkinį „Note Jazz from Lithuania“.

 

„CinAmono“ – 8 metus gyvuojanti ir 2 muzikos albumus išleidusi poetinio džiazo grupė, savo kūryboje derinanti pasaulio etninės (world) muzikos elementus. Per pasirodymą Alytuje skambės kompozicijos iš antrojo „CinAmono“ albumo „Music is the Ocean“. Grupė „CinAmono“ buvo įkurta vokalistės Lauros Budreckytės ir kontrabosininko Vyčio Nivinsko iniciatyva. Liepos 28 d. grupė pasirodys tokios sudėties: Laura Budreckytė – vokalas, perkusija, Janas Maksimowiczius – saksofonai, Richardas Banys – klavišiniai, Vytis Nivinskas – kontrabosas, Tuomas Räsänenas – mušamieji.

 

Kiti festivalio koncertai numatomi rugpjūčio 21 d., rugsėjo 14 d. ir spalio 5 d. Juose žiūrovai galės pasiklausyti kolektyvų „Collaborative Jazz septet“, „Home Jazz Band“ ir „The Collective Abroad“ atliekamos muzikos.

 

Alytaus džiazo festivalį iš dalies finansuoja Alytaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.