Nuo Žaliojoje g. pražydusios Japonijos kultūros iki unikalaus dizaino vyksmo
2022 balandžio, 11d.

Pavasarėjant tarsi gaivus vėjas Alytuje įsismarkaus kultūriniai įvykiai. „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ organizatoriai pristato ryškiausius balandžio ir gegužės mėn. renginius – nuo gatvių „užlietų“ meile ir  Japonijos kultūra ar kaimynų juoko Sveikatos take – iki grandiozinio beveik savaitės trukmės dizaino vyksmo.

 

Pamatyti, dalyvauti, pajusti bus tikrai verta, tad kviečiame pasižymėti datas ir nepraleisti šių „Alytus 2022“ renginių:

 

Kultūros diena Alytuje

Balandžio 14-15 d.

Trumpametražių filmų apie iš naujo svetur kuriamus gyvenimus peržiūra ir diskusija KINO KABLYJE, Ukrainos palaikymo koncertas Peremoha.lt, akcija „Kultūros dramblys neša TAIKĄ“, legendinių bardų ir ansamblio „Lietuva“ koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“ bei tapytojo, ikonografo Raimondo Navakausko ikonografijų parodos (iš Kristinos Dorofėjos ikonų kolekcijos) atidarymas – kviečiame švęsti kultūrą kartu, nes #KultūraSujungia.

Detali Kultūros dienos PROGRAMA.

 

Sakurų žydėjimo šventė „Kaip žydėjimas vyšnios…“

Balandžio 22-23 ir gegužės 1 d.

Žaliojoje gatvėje, Alytuje

Kartu su nuostabiomis sakuromis Alytuje sužydės ir Japonijos kultūra. Trijų dienų sakurų žydėjimo šventė Žaliojoje gatvėje ves į tradicinį kasmetinį kultūrų sintezės ir pažinimo renginį.  Kviečiame į unikalią pažintį  su Tekančios saulės šalies kultūra – jūsų lauks arbatos gėrimo ceremonija, haiku poezijos skaitymai, bonsų formavimo pamoka, dirbtuvės, fotosesija su kimono „Geišos pasivaikščiojimas sakurų alėjoje“ ir kt. Specialią programą atliks smuikininkė A. Jusionytė ir Tokyo Hanasaki Jiutamai grupė iš Japonijos. Plačiau apie renginį. 

 

Tarptautinis šokio festivalis „Kalbame šokiu“

Gegužės 6-7 d.

Paskutinį pavasario mėnesį pradėsime kvapą gniaužiančiu reginiu – tarptautinis šokio festivalis „Kalbame šokiu“ suburs geriausius šokėjus, atlikėjus, cirko artistus iš Lietuvos ir užsienio šalių. Renginys šiemet ypatingas – drauge vyks ir šokių studijos „Aušrinė“ 20-mečio šventė. 

 

„Myliu“ savaitė

Gegužės 9-13 d. 

„Myliu“ savaitėje – kiekviena diena su meile (meilės tema istorijoje, literatūroje, mene, meilė gamtai, meilė savo amžiui) – paskaitos, parodos, pristatymai, vainikuojant teatralizuotu, ritualais, azartiškomis varžybomis apipintu maršrutu bei stebuklingų Meilės plytelių pristatymu.

 

Alytiškio R. Kalantos 50-ųjų mirties metinių minėjimas Alytuje

Gegužės 14 d.

Minėjimas Kalantos skvere (Krėvės g.), instaliacija Rotušės a., koncertas Miesto sode „The Beatles Show“ – tai renginiai, skirti paminėti alytiškio R. Kalantos mirties metines.

 

Dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU 

Gegužės 23-28 d. 

Pirmasis dizaino festivalis „Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU“ jungiasi su nacionaline Dizaino savaite ir pristato įvairiais pjūviais subalansuotą 6 dienų programą. Joje sutilps regiono kultūrinį bei socialinį įskiepį aktualizuojanti paroda „KARTU No KODAS 1967–2022“ bei ją lydintys tokie įtraukūs vyksmai, kaip audinio motyvo „išėjimas į gatves“, Erdvinio dizaino diena, pristatanti audiovizualinio meno parodą (video-istorijos) bei įspūdingo dydžio tūrinį meno objektą „atKARTotas KARTonis tiltas“, šviesų instaliacijomis pripildytą ir Šviesos sodu virtusį miesto parką. 

 

Programoje – ir Kostiumo bei Tolerancijos išvaizdai diena, Pramoninio dizaino diena ir daugybė kitų įvairias dizaino raiškas, tarp jų – ir garso dizainą,  pristatančių renginių. 

 

Kaimynų diena Sveikatos take

Gegužės 27 d.

Alytaus senasis geležinkelis, tapęs Sveikatos taku, driekiasi per visą Alytų ir jungia skirtingus miesto mikrorajonus, skirtingas Alytaus bendruomenes. Minint tarptautinę Kaimynų dieną Sveikatos take skirtinguose mikrorajonuose planuojama organizuoti bendruomenių ir įvairių ten veikiančių organizacijų prisistatymus, edukacijas, pokalbius prie kavos, arbatos puodelio.

 

Alytus 2022 renginių PROGRAMA. Kviečiame įsitraukti, atrasti, sujungti kultūrinius tiltus kartu bei skleisti žinią apie juos!

 

„Alytus 2022“ informacija