Alytus sujungia kultūras: tarptautinė bonsai ir Medžio drožinių paroda
2022 birželio, 10d.

2022 metų tarptautinis bonsai renginys Alytuje bus organizuojamas jau 20-ąjį kartą. Alytui tapus Lietuvos kultūros sostine, norisi prisidėti tai pažymint ypatingu būdu, atskleidžiančiu kultūrų bendrystę. Bonsai meistrų iš Europos medelių ekspoziciją papildys tautodailininko medžio skulptoriaus Gintauto Akstino darbai, kurie yra lietuviškas medžio gyvenimo pratęsimo ir atsinešimo į namus būdas, kuriant su juo istoriją, dažnai ir sakralią. Tai bus pirmas toks renginys bonsai meno pasaulyje, tikimės, kad ši idėja -interpretuoti skirtingų žanrų, žmogaus bei gamtos kūriniais – pasklis ir Alytus taps jos pradininkas.

 

Parodos  metu bus organizuojamos įvairios kultūrinės edukacijos bei kūrybinės dirbtuvės. Renginiu siekiama gilinti Tolimųjų Rytų meno ir kultūros pažinimą, lavinti estetinį skonį ir ieškoti bendrų sąsajų su mūsų kultūra. Parodos atidaryme ketina dalyvauti ir naujasis Japonijos ambasadorius J.E. Ozaki Tetsu, o tai padės gerinti miesto bei šalies draugiškus diplomatinius ryšius su šia valstybe.

 

Renginys puikiai įsikomponuos šiųmetinėje Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės, sujungiančios žmones, šalis ir kultūras, programoje. Ne pirmus metus sutraukiant meistrus iš įvairių pasaulio šalių, demonstruojame Lietuvos kultūros žmonių vadybos gebėjimus organizuoti aukšto meninio lygio renginius, tuo prisidėdami prie teigiamo miesto ir šalies įvaizdžio kūrimo, kultūros prieinamumo ir žmonių kūrybiškumo bei kultūrinės savimonės didinimo.

 

Renginio data: 2022 m. birželio 10 – 12 d.

Parodos lankymas: birželio 10 d. 12-20 val., birželio 11 d. 10-20 val. , birželio 12 d. 10-16 val.

Vieta: Alytaus vizualiųjų menų centras (buvusi sinagoga Alytuje, Kauno g. 9

Parodos dalyviai: P. Korėja; Italija; Čekija, Slovakija, Lenkija, Latvija, Lietuva, Latvija

Į parodą atvyksta Azijos – Okeanijos bonsai asociacijos prezidentas. Tai labai aukšto rango pareigūnas, gerbiamas visame pasaulyje. Parodai tai bus didelė garbė

Parodos temos: Bonsai  apie 50 medelių, drožybos paroda apie 15 kūrinių

Bonsai dirbtuvės: Geriausių bonsai meistrų parodomosios mokomosios demonstracijos  2 dienos

Workshop su geriausiais bonsai meistrais 2 dienos

Renginio partneriai: VšĮ „Bonsai studija“, Alytaus miesto savivaldybė, Alytaus kraštotyros muziejus, Japonijos ambasada, FM 99, UAB „Maristika“, „Alytaus naujienos“, „City Capital“, asociacija „Japoniškas sodas Alytuje“.

 

Bonsai studijos informacija